Достапни линкови

Техеран: Средба Сергеј Лавров со иранскиот пратеник за нуклеарната програма


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска се состанува со главниот ирански пратеник за нуклеарната програма Али Акбар Велајати. Според Лавров, приоритет за решавање на нуклеарното прашање се преговори. Лавров и Велајати ќе разговаат и за регионалните прашања.
XS
SM
MD
LG