Достапни линкови

Сиднеј: Серена Вилијамс победник на Австралија Опен


Американката Серена Вилијамс е победник на отвореното првенство на Австралија во тенис. Таа изутрината во Мелбурн, ја совлада русинката Марија Шарапова со 2 спрема 0 во сетови. Во машкото финале, утре се среќаваат швајцарецот Роже Федерер и чилеанецот Фернандо Гонзалес.
XS
SM
MD
LG