Достапни линкови

Москва: Остануваат на сила зголемените мерки за безбедност поради заканата од терористички напади


Во Москва остануваат на сила зголемените мерки за безбедност поради заканата за терористички напад. Полициските патроли го контролираат метрото и надземниот јавен превоз, како и железницата, аеродромот, и објкектите за снабдување со вода и струја. Руските федерални служби засега не можат да ја потврдат информацијата за заканата за тероризам добиена од странки безбедносни служби.
XS
SM
MD
LG