Достапни линкови

Индонезија: Продолжува потрагата по исчезнатиот патнички авион


Индонезиските власти соопштија дека воени бродови и авиони ја продолжуваат потрагата по исчезнатиот патнички авион. Вчера по грешка компанијата објави дека 12 од 102 патника биле спасени и оти била пронајдена црната кутија. Индонезиските власти се извинија за грешката.
XS
SM
MD
LG