Достапни линкови

Багдад: Најмалку 14 загинати и над 20 ранети во самоубиствен напад


Најмалку четиринаесет загинати и над дваесет ранети, е билансот од денешниот самоубиствен напад пред центарот за регрутација на ирачката полиција во источен сунитски дел на Багдад. Бомбашот самоубиец го активирал експлозивот во моментот кога минувал покрај редот на луѓето кои чекале пред полицијата.
XS
SM
MD
LG