Достапни линкови

Вашингтон: Телефонски разговор на шефовите на дипломатиите на САД и Русија за Иран


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс и рускиот министер за надворешни работи телефонски разговарале во обид да се надминат различностите околу резолуцијата на ОН со која се бара казнување на Иран за неговата нуклаерна програма. Портпаролот на Белата Кука, Шон Меккормак, не соопшти детали од разговорот, но изјавил САД се надеваат дека ОН ке го казната Иран поради неговите актвности за збогарување ураниум.
XS
SM
MD
LG