Достапни линкови

Анкара: Одлуката на ЕУ за забавување на разговорите со Турција е неправедна, оцени Реџеп Ердоган


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ја оцени за неправедна одлуката на министрите за надворешни работи на Европската Унија за забавување на разговорите за влез на Турција во Унијата. ,, И покрај нашата добра волја, одлуката покажува неправеден третман за Турција,, изјави Ердоган во обраќењето до парламентот во Анкара.
XS
SM
MD
LG