Достапни линкови

Багдад: Ненајавена посета на американскиот потпретседател Дик Чејни


Американскиот потпретседател Дик Чејни допатувал во ненајавена посета на Ирак за да го помине денот на благодарноста со американски војници во Багдад, но офаа информација не е официјално потврдена. Инаку, американските сили во населбата Садр Сити отворле оган врз еден минибус, при што 4-ца ирачани загинале. Во провинцијата Анбар 3-ца маринци загинале во престрелка со бунтовниците.
XS
SM
MD
LG