Достапни линкови

Авганистан: Над 50 лица загинаа во поплави


Во поплавите во Авганистан, до сега животот го загубија над 50 лица, а десетици се водат како исчезнати. Во провинцијата Багдис уништени се илјадници куќи. Спасувачките операции се во тек а меѓународните сили во Авганистан испратија итна медицинска помош.
XS
SM
MD
LG