Достапни линкови

Телавив: Израел отфрла мировен план за решавање на кризата на Блискиот Исток


Израелското министерство за надворешни работи го отфрли новиот предлог за решавање на кризата на Блискиот исток, подржан од Франција, Шпанија и Италија. Европскиот мировен план кој има за цел решавање на ситуацијата на Блискиот Исток беше објавен вчера од францускиот претседател Жак Ширак и шпанскиот премиер Хозе Луис Родригез Запатеро.
XS
SM
MD
LG