Достапни линкови

Њујорк: Палестинскиот набљудувач во ОН Ријад Мансур го обвини Израел за државен тероризам


Палестинскиот набљудувач во Обединетите Нации Ријад Мансур на синоќешната седница на Советот за Безбедност го обвини Израел за државен тероризам за нападот во Газа во кој загинаа 18 цивили. Израелскиот преставник Даниел Кармон го призна инцидентот, изрази жалење, но и рече дека тоа не би се случило доколку владеачкиот Хамас презема акции за запирање на ракетирањето врз Израел.
XS
SM
MD
LG