Достапни линкови

Вашингтон: Планираниот референдум за независност на Јужна Осетија ќе ги интензивира тензиите


Соединетите Држави оценија дека планираниот референдум за независност на Јужна Осетија ќе ги интензивира тензиите во таа грузиска област и ќе ги намали шансите за мирно решение на кризата. ,,Вашингтон го поддржува територијалниот интегритет на Грузија во кој Јужна Осетија има значајна автономија,, изјави портпаролот на Стејт Департментот Шон Меккормак.
XS
SM
MD
LG