Достапни линкови

Пакистан: Најмалку 35 загинати во самоубиствен бомбашки напад


Најмалку 35 лица загинале во самоубиствен бомбашки напад во еден воен тренинг центар во северо-западен Пакистан. Засега никој не ја презел одговорноста за нападот, а осомничени се исламските милитанти.
XS
SM
MD
LG