Достапни линкови

Москва: Лавров смета дека санкциите против Иран треба да се со ограничено време


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека санкциите кои би ги усвоил Советот за безбедност против Иран, треба да бидат на ограничено време. Лавров додаде дека Русија ќе ги прифати мерките против Иран поради неговото одбивање да престане со збогатување ураниум, но оти треба да се знае и со кои механизми тие мерки би биле окончани.
XS
SM
MD
LG