Достапни линкови

Алжир: Најмалку две лица загинале во експлозија на камиони пред полициски станици


Најмалку две лица загинале, а 17 биле повредени кога камиони бомби експлодирале пред две полициски станици во Алжир. Експлозиите се случиле на 30 километри источно од главниот град.
XS
SM
MD
LG