Достапни линкови

Џабалија: Седуммина Палестинци загинале во воздушен израелски напад


7-мина палестинци загинале, а 10-мина биле повредени во синоќешниот воздушен израелски напад врз бегалскиот камп Џабалија во Појасот Газа, соопштија палестински извори. Четворица од загинатите биле припадници на Хамас, а во близина на градот имало и престрелки меѓу изреалски војници и палестински милитанти, јавуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG