Достапни линкови

Хелсинки: Марти Ахтисари изјави дека не верува во спогодбено решение за Косово


Специјалниот пратеник на Обединетите Нации за Косово, Марти Ахтисари изјави денеска дека позициите на српската и на албанската страна во преговорите за косовскиот статус се крајно спротиставени и оти не верува дека е можно спогодбено решение. Ахтисари говореше на семинарот за Косово, организиран во финскиот парламент во Хелсинки.
XS
SM
MD
LG