Достапни линкови

Варшава: Татјана Кучарова од Чешка нова Мис на Светот


Татјана Кучарова осумнаесет годишна студентка од Чешка ја освои титулатаМис на светот 2006 на 56 избор за најубава жена што се одржа во Варшава. Главниот град на Полска беше првата престолнина од Источна Европа каде се одржала таква манифестација.
XS
SM
MD
LG