Достапни линкови

Казахстан: Првата жена турист во вселената се врати на Земјата


Анушек Ансари првата жена турист во вселената денеска се врати на земјата. Таа во придржба на двајцата астронаути Павел Винохрадов и Џеф Вилијамс се врати од Меѓународната Вселенска станица и со руската Сојуз капсула слета во Казахстан. Американската бизнис жена од американско потекло за ова 11 дневно патување треба да плати околу 20 милиони долари.
XS
SM
MD
LG