Достапни линкови

Скопје: Групно крштевање на возрасни


Во манасирот Света Богородица на Матка и во водите на Треска денеска ќе се одржи групно крштевање на возрасни на кое ќе присуствува Архиепископт Охридски и Македонски г.г Стефан. Чинот на кршевањето ќе го изврши митрополитит Брегалнички Агатангел, а ова е 8 групно кршевање за возрасни во водите на Треска.
XS
SM
MD
LG