Достапни линкови

Дијарбекир: 11 загинати во синоќешната експлозија во турскиот град Дијарбекир


Единаесет загинати, меѓу нив и пет деца, и десетина повредени е најновиот биланс од синоќешната експлозија на бомба во турскиот град Дијарбекир. Турската полиција соопшти дека експлозијата се случила во близина на Градскиот парк во Дијарбекир каде што претежно живееат курди. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG