Достапни линкови

Багдад: Најмалку девет загинати при експлозии во Багдад


Најмалку 9-мина ирачани загинале, а 36 биле повредени во денешните две одвоени екплозии во северниот дел на Багдад. Двајца од загинатите биле војници, соопшти полицијата.
XS
SM
MD
LG