Достапни линкови

Атина: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Атина ќе се сретне со грчкиот премиер Костас Караманлис и со бугарскиот претседател Георги Прванов. Се очекува на оваа средба да се разговара за повторно заживеаните планови за транспорт на руска нафта од Бургас преку нафтовод до грчкото пристаниште Александрополис. Од Атина Путин патува за Кејптаун во официјална посета на Јужна Африка.
XS
SM
MD
LG