Достапни линкови

Вашингтон: Производителите на цигари ги сокриваат опасностите од пушењето


Американски федерален судија реши дека производители на цигари се одговорни за повеќе децениски заговор со цел да се сокријат опасностите од пушењето. Судијата Гледис Кеслер сепак не наметна големи парични казни против неколкуте големи производители.
XS
SM
MD
LG