Достапни линкови

Москва: Русија ќе го предаде телото на јапонскиот рибар убиен на Курилските острови


Русија, според јапонски извори, се согласила да го предаде телото на јапонскиот рибир убиен од руската крајбрежна стража во средата кај Курилските острови кои Јапонија ги нарекува северни територии. Русите отвориле оган врз јапонскиот брод обвинувајки го екипажот за криумчарење и нелегален влез во руските територијални води.
XS
SM
MD
LG