Достапни линкови

Газа: Убиени тројца Палестинци во израелски напад


Тројца палестинци, вклучувајќи и едно седумнаесет годишно момче биле убиени денеска во изреалскиот напад во близина градот Беит Ханум во Појасот газа. Израелската армија соопшти дека всушност одговориле на нападот со гранати што дошол од тоа место.
XS
SM
MD
LG