Достапни линкови

Хавана: Фидел Кастро би можел повторно да работи за неколку недели


Кубанскиот потпретседател Карлос Лахе изјави дека претседателот на Куба Фидел Кастро се опоравува од операција и може повторно да почне да работи за неколку недели. Лахе ги демантираше информациите дека Кастро има канцер на стомакот. Кубанскиот претседател Фидел Кастро, поради здравствените проблеми, пред неколу дена власта привремено му ја предаде на својот помлад брад Раул Кастро.
XS
SM
MD
LG