Достапни линкови

Бејрут: Израел води војна за истоштување на израелските цивили


Либанскиот претседател Емил Лахуд изјави дека Израел води војна на истиштување врз либанскиет цивили со цел либанската влада да се согласи со барањата на Израел. Неговиот коментар доаѓа откако цел на израелските воздушни ракетни напади беше и главната сообраќајница север – југ која е примарна артерија на Либан со надворешниот свет. Според Лахуд, Израел решил да го уништи Либан.
XS
SM
MD
LG