Достапни линкови

Салзбург: Состанок на шефовите на влади од Југоисточна Европа


Во Салзбург ќе биде одржан состанок на шефови на влади на југоисточна Европа насловен како Средби за стабилност во Југоситочна Европа во 21 век. Најавено е учество на премиерите на Хрватска, Босна, Албанија и Романија.
XS
SM
MD
LG