Достапни линкови

Багдад: Хусеин штрајкува со глад


Денеска во Багдад требаше да продолжи судскиот процес против поранешниот ирачки диктатор Садам Хусеин, но тој повторно беше одведен во болница поради слабост предизвикана од 17 дневниот штрајк со глад. Садам Хусеин протеститра поради процедурите на ирачкиот суд и бара поголема заштита на одбраната откако тројца негови адвокати беа убиени.
XS
SM
MD
LG