Достапни линкови

Брисел: Посета на претседателот на Србија Борис Тадиќ


Претседателот на Србија Борис Тадиќ денеска во Брисел ќе разговара со претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Барозо и со еврокомесарот Хавиер Солана. Утре Тадиќ ќе има средба и со генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер. До неговата посета доаѓа откако синоќа Брисел изрази задоволство од акциониот план за соработка на Србија со Хашкиот трибунал што го претстави премиерот Воислав Коштуница.
XS
SM
MD
LG