Достапни линкови

Брисел: Посета на српскиот премиер Воислав Коштуница


Српскиот премиеер Воислав Коштуница денеска во Брисел ќе се обиде да ја убеди министерската тројка на Европската Унија да ги обноват разговорите за договор за стабилизација и асоцијација. Преговорите беа суспендирани во Мај по неуспехот на српските власти да го испорачаат осомничениот за воен криминал Ратко Младиќ на Хашкиот Трибунал.
XS
SM
MD
LG