Достапни линкови

Санкт Петерсбург: Буш заминува на самитот на Г-8


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска заминува за Русија на самитот на Групата осум најразвиени земји во светот што во текот на претстојниот викенд ќе се одржи во Санкт Петерсбург. Се очекува тој да изврши притисок врз претседателот Владимир Путин околу загриженоста дека тој им ги ускратува правата на опозицијата и на медиумите во Русија.
XS
SM
MD
LG