Достапни линкови

Москва: Рускиот парламент му одобри на Путин да испраќа специјалци во светот во лов на терористи


Рускиот парламент му одобри на Претседателот Владимир Путин да испраќа специјални сили во светот во лов на терористи. Путин ова го побара по убиството на 5 руски дипломати минатиот месец во Ирак.
XS
SM
MD
LG