Достапни линкови

Кабул: Најмалку еден загинат, а 40 повредени во експлозии на бомби


Најмалку едно лице загинало, а над 40 биле повредени при денешните неколку експлозии на бомби во Кабул, чија цел биле автобус кој превезувал владини работници и припадници на безбедносните сили. Во меѓувреме во Токио се одржува меѓународна конференција за сузбивање на илегалните вооружени групи во Авганистан.
XS
SM
MD
LG