Достапни линкови

Варна: Невреме на јужниот брег на Црното Море


Силните дождови предизвикаа поплави во десетина бугарски градови и одморалишта на јужниот брег на Црно Море, но во нив нема повредени. Најмногу било погодено летувалиштето Сончев Брег, како и градот Несебар во кој е прогласена вонредна состојба. Многу хотели биле поплавени но триесете илјади тамошни туристи, како што јавуваат агенциите, не биле во опасност.
XS
SM
MD
LG