Достапни линкови

Петровец: Свеченост по повод заминување на пешадиска единица на АРМ во Авганистан


На воениот аеродорм Петровец кај Скопје се одржа пригодна свеченост по повод заминувањето на механизирана пешадиска единица на Армијата на Македонија во мировна мисија во Авганистан. Успешна мисија на 90-те македонски војници им посака претседателот Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG