Достапни линкови

Париз: Седуммина полицајци повредени во судири


Седум полицајци се полесно повредени во уличните судири во паризкото предградие Монфереј, соопшти полицијата. Судирот со околу 100 млади избувнал доцна синоќа по пладневната полициска акција. Младите палеле контејнери и ктршеле прозорци на општината. Приведени се 6 лица, а никој од демонстрантите не бил повреден.
XS
SM
MD
LG