Достапни линкови

Вашингтон: Оставка на шефот на ЦИА Портер Грос


Шефот на американската Централна разузнавачка агенција ЦИА Портер Гос вчера неочекувано поднесе оставка по нецелосни две години на таа функција. Американскиот претседател Џорџ Буш не ја образложи оставката на Гос за кој рече дека бил искрен советник. Останува нејасно кој би можело сега да биде прв човек на ЦИА.
XS
SM
MD
LG