Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш ќе се сретне со претседателот на Азербејџан Илам Алиев


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Вашингтон ќе се состане со претседателот на Азербејџан Илам Алиев. Пред најавената средба Алиев изјави дека Азербејџан нема намера да им помога на Соединетите Држави во случај да биде донесена одлука за воена акција против Иран. ,,Ние имаме договор со Иран за ненапаѓање, вели Алиев.
XS
SM
MD
LG