Достапни линкови

Багдад: Двајца цивили загинаа во денешните инциденти


Во денешните инциденти во Багдад, загинале двајца цивили, а уште неколку лица се повредени. Едно лице настрадало во инцидент во една сунитска населба, а уште едно при екплозија на поставена мина во центарот на Багдад.
XS
SM
MD
LG