Достапни линкови

Багдад: Продолжи судскиот процес против Садам Хусеин


Во Багдад продолжи судскиот процес против поранешниот ирачки лидер Садам Хусеин. Денеска обвинителите презентираа документи со кои се докажува дека Садам и другите обвинети, го наредиле убиството на 148 шиити во 1982 година. Продолжението на процесот е закажано за в среда до кога треба да биде потврдена автентичноста на приложените документи.
XS
SM
MD
LG