Достапни линкови

Приштина: Френк Виснер на средби со косовското раководство


Специјалниот американски пратеник за Косово, Френк Виснер денеска во Приштина ќе има средби со косовското раководство и со претставници на србите. За утре е предвидени Виснер да посети и некои други места на Косово, по што ќе отпатува и за Белград.
XS
SM
MD
LG