Достапни линкови

Хелманд: Убиен висок командант на Талибанците


Американските сили соопштија дека е убиен висок командант на талибанците во провинцијата Хелманд. Неговото име не е објавено. Пред базата на силите на ИСАФ апк била активиран автомобил на бомбаш самоубиец. Нема извештаји за жрвти ка трупите на ИСАФ.
XS
SM
MD
LG