Достапни линкови

Бабил: Убиен Мухамед ул Убаиди ллидер на Тајната исламска армија во Ирак


Американската команда соопштија дека ирачките сили го заробиле Мухамед ул Убаиди познат како Абу Ајман кој ја предводел Тајната исламска армија во провинцијата Бабил. Тој имал блиски врски со лидерот на Ал Каида во Ирак Абу Мусаб ал Заркави и е главен осомничен за минатогодишното киднапирање на италијанската новинарка Џулијана Сгрена, која беше ослободена минатиот месец.
XS
SM
MD
LG