Достапни линкови

Киргистан: Протести пред владата на Киргистан


Околу илјада лица приврзаниците на Русбег Ахмабатиев протестираат пред владата на Киргистан во Бишкек која ги стави трупите во состојба на готовност во очекување на протестите подржани од политичари на кои им беше забрането учество на парламентарните избори. Ахмабатиев чија кандидатура беше отфрлена затоа што не живеел најмалку 4 од последните пет години во земјата има репутација на криминалец.
XS
SM
MD
LG