Достапни линкови

Кандахар: Седум лица повредени при експлозија на автомобил бомба


7-мина цивили биле повредени при денешната експлозија на автомобил бомба во авганистанскиот град Кандахар. Напаѓачот бил убиен кога се обидел автомобилот да го насочи кон канадски воен конвој.
XS
SM
MD
LG