Достапни линкови

Минск: Владата на Белорусија го обвини Западот за поттикнување протести


Белоруската влада го обвини Западот за поттикнување на протестите во Минск и ги повика Соединетите Држави и Европската Унија да не се мешаат во внатрешните работи на Белорусија. Во меѓувреме, лидерот на опозицијата Александар Милинкиевиќ најави нови форми на протести.
XS
SM
MD
LG