Достапни линкови

Багдад: Продолжи судскиот процес против Хусеин


Судскиот процес против Садам Хусеин продолжи денеска во Багдад со сведочењето на неговиот полу-брат Барзан Ал Тикрити, поранешен шеф на ирачката разузнавачка служба, кој исто така е обвинет за злосторства. Ал Тикрити негираше дека учествувал во убиствата на шиитите во 1982 година, по атентатот врз Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG