Достапни линкови

Авганистан: Пакистанските сили ја подолжија акцијата против милитантите


Пакистанските сили ја продолжија акцијата против милитантите во близина на границата со Авганистан. Агенциите јавуваат дека цивилите од тој регион биле принудени да ги напуштат своите домови со цел да ги избегнат насилствата.
XS
SM
MD
LG